Dobroczynność która nic nie kosztuje: 1% podatku

1% podatku za 2015 r. zamiast do Fiskusa może trafić do podopiecznych naszej Fundacji, która od 2012r jest organizacją pożytku publicznego (tzw opp). Tak czy inaczej deklarację podatkową i tak należy wysłać urzędowi skarbowemu.

Aby przekazać 1% z podatku wystarczy wypełnić tylko dwie rubryki w PIT-cie.


Tylko tyle wystarczy, by podzielić się swoim podatkiem.

W pierwszym polu wpisujemy numer Krajowego Rejestru Sądowego, w drugim kwotę którą chcemy przekazać na wsparcie. Dodatkowo można wskazać szczegółowy cel, na który zgodnie z życzeniem, powinny być wydane pieniądze. Może to być np konkretna osoba. Dobrowolnie można opp udostępnić swoje dane kontaktowe i informację o przekazanej kwocie.

Obowiązuje zasada: Jeden PIT to jedna obdarowana organizacja pożytku publicznego. Jeśli jednak ktoś składa kilka deklaracji podatkowych, to w każdej z nich może przekazać 1% podatku wybranej organizacji. To żaden sposób nie obciąża kieszeni podatnika. Technicznie całą operację przekazania pieniędzy realizuje urząd skarbowy.

Na opublikowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liście organizacji pożytku publicznego, Fundacja Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej znajduje się pod poz.1880
http://www.pozytek.gov.pl/Wykaz,Organizacji,Pozytku,Publicznego,3666.html
W imieniu naszych podopiecznych gorąco prosimy o wsparcie. KRS 0000074709